poniedziałek, 10 czerwca 2019

Blogerka i sportsmenka czyta dzieciom w Nowym Rybiu :)

Dnia 06.06.2019 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu odbyło się spotkanie w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”, którego organizatorem  była Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi– Filia Nowe Rybie. Przez zupełny przypadek miałam przyjemność w nim uczestniczyć za co dziękuje organizatorom :)

W oczekiwaniu na uczniów :)
Stres był ogromny dlatego już dzień wcześniej przygotowałam sobie wszystko co będę czytać, a Misiek cierpliwie wszystkiego słuchał. Wybrałam bajkę "Żółw i zając", która doskonale pokazuje sportową rywalizację oraz zawiera pewien morał. Nie zawsze wygrywa ten kto jest najszybszy, ale ten kto jest konsekwentny w tym co robi. Kto nie czytał to polecam :) Później czytałam jeszcze inną bajkę wśród dzieci więc atmosfera zdecydowanie się rozluźniła.Opis ze strony Biblioteki Stara Wieś.

"Sportowcem który czytał dzieciom była Kamila Bukowiec, która mieszka w uroczej miejscowości Laskowa.  Rowerzystka. Jej pasją jest miłość do dwóch kółek. Prowadzi blog „Kamila i jej rower”, na którym relacjonuje swoje wyprawy. Uwielbia sportową rywalizację o czym świadczą jej liczne starty w zawodach, a dowodem na to są zdobyte puchary i medale. Kilka lat temu zdobyła uprawnienia taternika jaskiniowego jednak od jaskiń bardziej woli jazdę na skiturach. Lubi spacery te krótsze jak i dłuższe jak np. Kierat czyli Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy na 100 km, w którym od kilku lat bierze czynny udział. Działa w klubie „Limanowa Forrest” od początków jego powstania. Żona strażaka i mama Michałka.  Od kiedy została mamą jej mottem życiowym stało się hasło „Nie szukaj wymówek - szukaj możliwości” i tym oto sposobem razem z synem przemierza górskie szlaki korzystając z wózka biegowego. 

Zgromadzone dzieci z klas najmłodszych z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych bajek przez Kamilę, której korzenie rodowe wywodzą się z Łososiny Górnej. 


Dzieciom czytali również Bogumiła Stanisławczyk – miejscowa bibliotekarka, Klaudia Kasińska – nauczycielka oraz Jacenty Musiał - dyrektor biblioteki. 

Na spotkaniu mówiono o ogromnej potrzebie czytania dzieciom przez rodziców minimum 20 minut dziennie. Wspólne czytanie buduje więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem, zaspokaja potrzeby emocjonalne, uczy myślenia, rozwija wyobraźnię a nade wszystko kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy. "

A Ty czytasz swoim dzieciom? :) Napiszcie jakie lubicie bajki.


P.S. Blogerka i sportsmenka jak to dumnie brzmi :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz